Mardin ovasından uzaya yolculuk

“Dünya'daki sesler hiç kaybolmaz, uzayda birikirler. Yani uzayın derinliklerinde bir yerde bu seslerin biriktiği bir yer var.”

İhsan Birgul

Gazete İsveç - Mardinli bir anne ile Diyarbakırlı bir babanın ilk çocuğu, beş kardeşin en büyüğü. Gitara ve resme hayran, uzaya meraklı, yaşı küçük ama yüreği ve kalkıştığı işler büyük olan bir genç yazar. Hayal dünyasını iyi kullanan ve hayal gücünü zorlayan bir yazar... “UZAY” (Kimsenin Bilmediği) kitabının yazarı: Mizgin Dicle Alp.

Okumaya olan aşkı onu yazmaya da sevk etmiş. Kendisini sakin, sabırlı ve hoşgörülü bir kişilik olarak tanımlayan Alp, uzayı hep gizemli bulduğunu, bu gizemin yarattığı merakın da kendisini “UZAY” adlı kitabı yazmaya ittiğini, bu kitaba olan tepkilere göre serinin ikinci ve üçüncü kitabını da yazmayı düşündüğünü söylüyor.

10. sınıf öğrencisi olan Alp, pandemi sürecini iyi değerlendirmek isteyenlerden, yani krizi fırsata çevirenlerden. Bu sürecin hem kitap fikrini olgunlaştırdığına hem de bu fikrin vücut bulmasını sağladığına dikkat çeken Alp, “boş zamanları” uzayda biriken sesler ile doldurmak istediğini ifade ediyor. Genç yazar bunun için, NA yayınlarından çıkan kitabı ile ilk adımı atmış oldu.

İlk fantastik romanı olan “UZAY”ın beklediğinden daha çok olumlu tepki ve destek aldığını kaydeden Alp, en güçlü desteğin ise anne ve babasından geldiğini, bunun da kendisi için büyük moral ve kazanç olduğuna dikkat çekiyor.

Alp, en büyük isteklerinden birinin pandemi bittikten sonra, mevcut olan kitabını ve devamı olacak kitapları, kitap fuarlarında okur ile buluşturmak olduğunu belirtiyor.

Öne çıkan haberler!