Youtube'da hazırladıkları içeriklerle ön plana çıkan Kutsal Motor, Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Şokopop, Bantmang ve 196sekiz adlı kanalları sizler için derledik. 

"/>

Keyifli içerikleriyle 5 Youtube kanalı

Youtube'da hazırladıkları içeriklerle ön plana çıkan Kutsal Motor, Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Şokopop, Bantmang ve 196sekiz adlı kanalları sizler için derledik. 

Gazete İsveç - Youtube'da hazırladıkları içeriklerle ön plana çıkan Kutsal Motor, Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Şokopop, Bantmang ve 196sekiz adlı kanalları sizler için derledik. 

Kutsal Motor

Kanal kendisini ‘sinema, televizyon ve eğlence kültürü üzerine bir YouTube kanalı’ olarak tarif ediyor. Zeynep Ocak, Utku Ögetürk, Kaan Karsan ve Hasan Cömert tarafından içerik üretilen kanal politik olarak durduğu yer üzerinden dikkat çekiyor. Birçok farklı konuya dair sözünü sakınmadan tartışan bu ekibin hem öğrenen hem öğreten tarzları kanalı destelemek açısından yeterli sayılabilir. ‘Kıraathane’, ‘Aşırı Ünlüler ile Kısa Görüşmeler’, ‘Neler İzledik’ gibi farklı formatlar ile hem politik gündeme dair hem de sinemaya dair sözler üretiliyor. Zeynep Ocak ve Algı Eke tarafından yürütülen ‘O Yakıcı Bakışlar’da ise iki kadının belirledikleri bir tema üzerinden yürüttükleri tartışmayı izlemek fazlasıyla keyif verici. Son dönemde kanalda içerik üretmeye başlayan ve ‘Bir Haziran’ isimli programı modere eden Haziran Düzkan ise içinden çıkılmaz gibi görünen pek çok başlıkta ufuk açıcı tarzıyla dikkat çekiyor.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi

Zorlu PSM’nin resmi youtube kanalı olan bu kanalın ‘Digital Sahne’ bölümünde pekçok tiyatro oyununa ulaşmak mümkün. İbrahim Selim tarafından modere edilen ‘İbrahim Selim ile Bu Gece’ programında ise özellikle ‘Serbest Vuruş’ bölümünde politik mizahı yeniden hatırlamak keyif verici. Son olarak kanala içerik üretmeye başlayan Gülinler’in modere ettiği ‘Bir Masada Oturduk’ programı ise izlemeye değer gözüküyor.

Şokopop

‘Türkiyenin en büyük magazin çukuru’ olarak kendisini tanımlayan kanalda şok edici popüler kültür ürünleri ile ‘basitlik, polemik, skandal’ dolu bir yolculuğa çıkmak mümkün.

Özellikle eski dönem magazin olaylarını popüler kültür çerçevesinde ve belgesel formatında ele alan Ekim Acun, izleyicilerini farklı bir yolculuğa çıkarıyor. Kanal kullandığı dil ve durduğu yer itibariyle takip edilmeye değer.

 

 

 

Bantmag

‘an independent music, film and arts magazine from Istanbul/ bağımsız müzik, sinema ve sanat dergisi’ olarak kendini tarif eden kanalda pekçok farklı içeriğe ulaşmak mümkün.

196sekiz 

Armağan Çağlayan tarafından modere edilen kanalda farklı ve eğlenceli içeriklere ulaşmak mümkün. ‘Gör Beni’ isimli programda konukların çeşitliliği ve ‘Dur Bir Dinle’ isimli programda oluştulan format kanalı takip etmek için yeterli gözüküyor.

Öne çıkan haberler!