IKEA ürünlerini beğenen Arjantinli, İsveççe öğrenmeye karar verdi

Arjantin’de yaşayan 52 yaşındaki Adriana Noemi Morvidone adlı kadın, beğenerek kullandığı IKEA ürünlerinin kendisinde İsveç’e dair daha fazla merak yarattığını ve ardından İsveççe öğrenmeye karar verdiğini ifade ediyor.

Gazete İsveç - Arjantin’de yaşayan 52 yaşındaki Adriana Noemi Morvidone adlı kadın, beğenerek kullandığı IKEA ürünlerinin kendisinde İsveç’e dair daha fazla merak yarattığını ve ardından İsveççe öğrenmeye karar verdiğini ifade ediyor.

8 Sidor adlı gazetede yer alan habere göre, birkaç yıl önce İsveç şirketi IKEA’nın ürünlerini keşfettiğini kaydeden Morvidone, şirketin ürünlerini beğendiğini ve bunun İsveç’e olan merakını artırdığını söylüyor. İnternet üzerinden haftada bir İsveççe dersi alan Morvidone, İsveç’teki ve dünyadaki gelişmeleri kolay bir İsveççe ile okurlarına sunan 8 Sidor gazetesini de düzenli olarak takip ettiğini belirtiyor. 

Morvidone, İsveççe öğrenirken en çok zorlandığı konunun, isimleri belirli ya da belirsiz olarak sınıflandırmada kullanılan ‘en’ ve ‘ett’ eklerinin olduğunu söylüyor.

İsveççe öğrenebileceğiniz 10 faydalı kaynak

Öne çıkan haberler!